امروزه کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که شماره تلفن نداشته باشد؛ زیرا مهم‌ترین وسیله ارتباط بین افراد تلفن همراه هست. همان‌گونه که می‌دانید معمولاً اگر فردی قصد استخدام در یک کار را داشته باشد یکی از مهم‌ترین فیلدهای فرم استخدامی که باید فرد آن را پر کند فیلد شماره تلفن هست. امروزمی‌خواهیم در مورد آمار خرید شماره مجازی در سال ۲۰۲۱-۱۴۰۰ صحبت کنیم. همان‌گونه که می‌دانید نمی‌توان یک آمار دقیق و کاملاً صحیح را در این مورد ارائه داد زیرا هنوز هیچ مرجع دولتی این آمار را اعلام نکرده است.

بیشترین شماره‌های خریداری‌شده در سال ۱۴۰۰-۲۰۲۱

ما می‌خواهیم یک آمار تقریبی از بیشترین شماره‌های خریداری‌شده در سال جاری را ارائه دهیم. مهم‌ترین شماره‌های خریداری‌شده در کشور ما شامل حال موارد زیر می‌باشند:

  1. شماره‌های مجازی
  2. شماره‌های رند
  3. اپراتورهای داخلی
  4. شماره‌های خارجی

شماره‌های مجازی

شماره‌های مجازی جدیدترین نوع شماره می‌باشند که محدود به یک مکان خاص نیستند؛ و می‌توان در هر مکان و زمانی از آن‌ها استفاده کرد. این‌گونه از شماره‌ها بیشترین طرفدار را در بین کارمندان و کاربران خانگی دارد.آمار شماره های مجازی بر اساس خرید کاربران از سایت نامبر۴ number4 می‌باشد.

شماره‌های رند

این گروه از شماره‌ها داری طرفداران خاص خود می‌باشند؛ زیرا داری قیمت‌های بالاتری نسبت به سایر انواع شماره‌ها می‌باشند؛ اما امروزه این‌گونه از شماره‌ها به خاطر این‌که به‌گونه‌ای نماد لاکچری و وضع مالی خوبمی‌باشند طرفداران بسیاری را در بین قشر جوان جامعه پیداکرده‌اند. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این شماره‌ها رند بودن آن ست و به خاطر آسان بودن این شماره‌ها به‌راحتی در ذهن افراد ثبت می‌شوند.

اپراتورهای داخلی

هر کشور دارای چند نوع اپراتور داخلی و اختصاصی خود می‌باشند که معمولاً بیشترین فروش میزان شماره تلفن هر کشوری اختصاص دارد به اپراتورهای داخلی آن کشور. مهم‌ترین اپراتورهای داخلی کشور ما شامل ایرانسل، همراه اول و رایتل هستند؛ که طبق گزارش‌ها ارائه‌شده در سال ۱۴۰۰ بیشترین شماره‌های خریداری‌شده همراه اول و ایرانسل بوده‌اند.

شماره‌های خارجی

هر کشور دارای پیش‌شماره خاص خود هست؛ که اگر فردی در هر نقطه از جهان بخواهد با فردی درجایی دیگر ارتباط برقرار کند باید ابتدا پیش‌شماره کشوری که قصد تماس با آن را دارد بلد باشد و قبل از واردکردن شماره تلفن فرد آن را وارد کند تا بتواند تماس را برقرار کند؛ اما بیشتر افراد هنگامی‌که قصد مهاجرت به کشوری دیگر را دارد ابتدا یک خط از اپراتورهای داخلی آن کشور خریداری می‌کند تا برای زندگی در آن کشور دچار مشکل نشود.

 

آمار خرید شماره‌ مجازی خارجی در سال ۱۴۰۰ مربوط به کدام کشورها می‌باشند؟

طبق گزارش‌ها ارائه‌شده بیشترین شماره‌های مجازی خارجی که در سال ۱۴۰۰ توسط شهروندان ایرانی خریداری‌شده است مربوط به خرید شماره مجازی چین و خرید شماره مجازی روسیه می‌باشند زیرا کشور ما بیشترین ارتباط سیاسی و اقتصادی را با این دو کشور دارد و میزان مهاجرت افراد کشور ما به دلیل رایزنی‌های سیاسی و اقتصادی را با این دو کشور نسبت به سایر کشورها بیشتر هست.

 

در آمار خرید شماره مجازی بیشترین اپلیکیشن ها کدام بوده است؟

در سایت نامبر۴ بیشترین شماره های خریداری شده مربوط به اپلیکیشن های خرید شماره مجازی واتس اپ، خرید شماره مجازی تیندر و شماره مجازی تلگرام بوده .

 

 

آمار خرید شماره مجازی در سال ۲۰۲۱

 

بیشترین شماره‌های خریداری‌شده در سال ۱۴۰۰ توسط کدام قشر خریداری شدند؟

شاید برای شما هم این سؤال پیش‌آمده باشد که چه افرادی بیشترین شماره‌ها را در ایران خریداری کردند. با توجه به مجازی شدن مدارس و دانشگاه‌ها میزان فروش سیم‌کارت و تلفن همراه به شکل قابل‌توجه ای افزایش یافت؛ زیرا بیشتر دانش آموزان به دلیل این‌که هنوز به سن قانونی برای دریافت سیم‌کارت نرسیده بودند دارای سیم‌کارت و گوشی تلفن همراه نبودند اما با مجازی شدن کلاس‌ها این افراد مجبور به تهیه سیم‌کارت شدند که آمار فروش شماره‌ها را به شکل قابل‌توجه ای افزایش دادند؛ بنابراین می‌توان گفت که دانشجویان و دانش آموزان بیشترین افرادی بودند که در سال ۱۴۰۰ شماره تلفن ها را خریداری کردند.خرید شماره مجازی تویتر در رده بعدی قرار دارد

آیا کرونا تأثیری بر میزان فروش شماره‌های مجازی داشته است؟

همان‌گونه که می‌دانید با شیوع بیماری کرونا میزان مهاجرت افراد به کشورهای خارجی و ورود افراد خارجی به کشور ما به شکل بسیار چشمگیری کاهش یافت. به همین دلیل میزان فروش شماره‌های مجازی کاهش یافت؛ اما در سال ۱۴۰۰ به دلیل کاهش میزان مرگ‌ومیر کرونایی و همچنین تزریق واکسن میزان مهاجرت و مسافرت افراد به خارج از کشور افزایش یافت که همین امر موجب افزایش فروش شماره‌های مجازی خارجی شد.

 

جمع‌بندی گفته های ما

مادر این مقاله در مورد آمار خرید شماره مجازی در سال ۱۴۰۰-۲۰۲۱ صحبت کردیم؛ و سعی کردیم که تمامی این شماره‌ها را معرفی کرده و به‌تمامی مسائل مربوط به آن پرداختیم امیدوارم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم.

 


درصورتی که تمایل به خرید شماره مجازی دارید کافیست روی لینک زیر کلیک کنید
خرید شماره مجازی